czwartek, 9 czerwca 2016

Pomysł na szybkie ciasto? Sernik z włoską nutą

Chcecie zaimponować gościom w czasie przyjęcia? Nic prostszego! Nie wszystkie potrawy będą łatwe w przygotowaniu dla kulinarnych laików, ale na szczęście istnieją takie przepisy, z którymi przy odrobinie dobrych chęci poradzi sobie naprawdę każdy. Dziś chcemy polecić Wam proste i szybkie ciasto, czyli sernik.
kawałek sernika na talerzyku, w głębi całe ciastoPomyślicie, że potrafi zrobić go każdy i na pewno nie pozwoli Wam zabłysnąć przed znajomymi. Nic bardziej mylnego. Aby uatrakcyjnić Wasz sernik, masę serową pomieszajcie pół na pół z serem mascarpone (lub ricottą, jeśli wolicie mniej tłusty wariant). Tradycyjny spód zastąpcie natomiast pyszną czekoladową masą podobną do tej, jaka potrzebna jest do upieczenia brownie, a całość udekorujcie ulubionymi owocami lub konfiturą.

Przed włożeniem do piekarnika koniecznie ułóż Twoje szybkie ciasto w kąpieli wodnej. Tylko dzięki temu zyska idealną konsystencję. Po upieczeniu natomiast nie zapomnij włożyć sernika na kilka godzin do lodówki. To wszystko zapewni mu perfekcyjny, niepowtarzalny smak – a goście będą zachwyceni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz