sobota, 12 listopada 2016

Sernik bez pieczenia


Dla osób, które nie lubią piec ciast lub boją się, że ciasto, które wymaga pieczenia nie wyrośnie dostatecznie jest dobra wiadomość. Istnieje bardzo wiele przepisów na ciasta, które wcale pieczenia nie wymagają. Jednym z takich ciast jest sernik na zimno. Istnieje wiele odmian tego deseru i wiele przepisów na jego przygotowanie. W tym wpisie chcemy zwrócić uwagę na wyjątkowy smak sernika kokosowego.

sernik na zimno z truskawkami i galaretką na wierzchuDelikatny i aksamitny smak sernika na zimno sprawi, że będziesz chciał wciąż powracać do tego przepisu. Jego smak przywodzi na myśl  popularny swojego czasu batonik bounty. Mleczna polewa czekoladowa wprost rozpływa się w ustach, a wiórki i likier kokosowy nadają mu wyrazistości.

Do przygotowania sernika będziesz potrzebować poniższych składników:  ciastka kokosowe, masło oraz kakao (spód sernika);  jogurt grecki lub naturalny, serek mascarpone, cukier puder, likier kokosowy, śmietanka kokosowa, żelatyna oraz wiórki kokosowe (masa serowa);  mleczna czekolada oraz śmietana kremówka 30% (polewa czekoladowa).

O walorach ciasta bez pieczenia warto przekonać się samemu. Jest wprost niebiańsko pyszne. Kiedy spróbuje się go raz, trudno poprzestać na jednej porcji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz